Hitsaati Web Site Trafik Sistemleri | Hit Kazan

Bayrak yakan şahıs da gözaltında

2013-06-19 02:38:00

Sabah saatlerinde Gezi Parkı olaylarında provokasyon yapan illegal örgütlere yönelik operasyon düzenlendi. Ankara'daki operasyonda 26 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimlerden birisi de Türk bayrağını yakan Mazlum D.

Gezi Parkı olaylarında ortalığı birbirine katan illegal örgüt mensuplarına şafak baskını düzenlendi. Sabah saatlerinde Ankara'da 26 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapıldı.

O operasyonlarda DHKP-C, Marksist Leninist Komünist Partisi ve Türkiye Komünist İşçi Partisi başta olmak üzere sol terör örgütlerine üye olan 26 kişi gözaltına alındı.

O isimlerden birisi de Ankara'da Türk Bayrağını yakan grubun içerisinde bulunan Mazlum D. idi. Devrimci Sosyalist İşçi Hareketi üyesi olan bu isim, Eryaman'daki evinde polis ekipleri tarafından yapılan aramanın ardından gözaltına alındı.

O PROVOKASYONU TRT HABER EKRANA GETİRMİŞTİ

Mazlum D. herkesi ayağa kaldıracak bir provokasyon gerçekleştirmişti. 31 Mayıs akşamı Ankara'da Türk bayrağını ateşe vermişti.

Bu provokasyonu TRT Haber ekranlara taşımıştı. Ankara'da gözaltına alınan 26 kişi terör örgütü üyesi olmakla suçlanıyor.

Sorgularının tamamlanmasının ardından da Özel Yetkili Savcılığa sevk edilmeleri bekleniyor.

14
0
0
Yorum Yaz